کاربرد کارتریج دستگاه هایفو برای ایمپلنت دندان

همانطور که می دانید کارتریج دستگاه هایفو صورت متمرکز با شدت بالا یا به اختصار HIFU صورت، یک درمان غیرتهاجمی برای پیری صورت است.

این روش بخشی از روند رو به رشد درمان های ضد پیری است که برخی از مزایای لیفت صورت را بدون نیاز به جراحی ارائه می دهد.

طبق گزارش انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، محبوبیت روش های غیرجراحی در سال 2017 تا 4.2 درصد افزایش یافته است.

این درمان‌های کمتر تهاجمی دوره نقاهت کوتاه‌تری نسبت به گزینه‌های جراحی دارند، اما نتایجی که ارائه می‌دهند چندان چشمگیر نیستند و به همان اندازه دوام ندارند.

به همین دلیل متخصصان پوست، HIFU را فقط برای علائم خفیف تا متوسط یا اولیه پیری توصیه می کنند.

نتایج HIFU صورت ممکن است به اندازه نتایج جراحی دوام نداشته باشد. صورت هایفو از امواج فراصوت برای ایجاد گرما در سطح عمیق پوست استفاده می کند.

این گرما به سلول های هدف پوست آسیب می رساند و باعث می شود بدن برای ترمیم آنها تلاش کند. برای انجام این کار، بدن کلاژن تولید می کند تا به رشد مجدد سلول کمک کند. کلاژن ماده ای در پوست است که به آن ساختار و خاصیت ارتجاعی می بخشد.

کارتریج

طبق گفته هیئت جراحی زیبایی آمریکا، درمان‌های اولتراسوند غیرجراحی مانند HIFU می‌توانند:

  • پوست گردن را سفت کنید
    کاهش ظاهر جول ها
    پلک یا ابروهای افتاده را بلند کنید
    چین و چروک های صاف روی صورت
    صاف و سفت کردن پوست سینه

نوع سونوگرافی که در این روش استفاده می شود با سونوگرافی که پزشکان برای تصویربرداری پزشکی استفاده می کنند متفاوت است. هایفو از امواج با انرژی بالا برای هدف قرار دادن مناطق خاصی از بدن استفاده می کند.

متخصصان همچنین از HIFU برای درمان تومورها در جلسات بسیار طولانی تر و شدیدتر استفاده می کنند که می تواند تا 3 ساعت در اسکنر MRI طول بکشد.

پزشکان معمولا جوانسازی صورت دستگاه هایفو را با تمیز کردن ناحیه انتخابی صورت و استفاده از ژل آغاز می کنند. سپس از یک دستگاه دستی استفاده می کنند که امواج اولتراسوند را در فواصل کوتاه منتشر می کند. هر جلسه معمولاً 30 تا 90 دقیقه طول می کشد.

برخی از افراد ناراحتی خفیف در طول درمان را گزارش می کنند و برخی پس از آن درد دارند. پزشکان ممکن است قبل از عمل از بی حسی موضعی برای کمک به جلوگیری از این درد استفاده کنند. مسکن‌های بدون نسخه مانند استامینوفن (تیلنول) یا ایبوپروفن (ادویل) نیز ممکن است کمک کنند.